Turystycznie w Piwnicznej-Zdrój

Urocza miejscowość Piwniczna-Zdrój, położona w samym sercu Beskidu Sądeckiego, jest nie bez powodu odwiedzana przez wielu gości. Amatorzy górskich klimatów niewątpliwie będą zadowoleni z pobytu w Piwnicznej. Bez względu na to czy preferujemy aktywny wypoczynek, czy też błogie leniuchowanie, miasteczko zapewni nam masę atrakcji każdego dnia.

Piwniczna-Zdrój może pochwalić się szeroką bazą noclegową. Ilość miejsc spośród, których możemy wybierać jest imponująca. Kwatery prywatne, duże i małe ośrodki wczasowe, pensjonaty – baza noclegowa to zdecydowanie mocna strona Piwnicznej [meteor-turystyka.pl/noclegi,piwniczna-zdroj,0.html]. Położone niemal w górach ośrodki umożliwiają podziwianie piękna Beskidu Sądeckiego każdego dnia.

Zielone lasy, niesamowite góry oraz rzeka Poprad stanowią razem malownicze krajobrazy, które z pewnością zapadną w pamięci na dłużej. Górskie wędrówki, spływy kajakiem bądź łodzią, jazda konna, wycieczki rowerowe – możemy poznawać urokliwe miejsca na wiele sposobów. Liczne szlaki górskie pozwalają dotrzeć do wielu ciekawych miejsc. Trudność tras jest zróżnicowana. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od doświadczenia i kondycji. Piwniczna-Zdrój to miejsce, z którego możemy dogodnie planować także wycieczki do sąsiednich miejscowości. Popularnym pomysłem jest na przykład wyprawa na Słowację.

Piwniczna-Zdrój to także słynna miejscowość uzdrowiskowa. Lecznicze działanie tutejszych wód mineralnych [wikipedia.org/wiki/Piwniczna-Zdroj#Wody_mineralne] jest znane nie od dzisiaj. W obrębie uzdrowiska możemy skorzystać z licznych zabiegów, które wzmocnią nasze zdrowie. Przy okazji warto odwiedzić Pijalnię Wód, gdzie można napić się nie tylko wody.

Zabytki, muzea, stacja narciarska oraz liczne wydarzenia kulturalne nie pozwalają na nudę. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury dba o różnorodność wydarzeń artystycznych i sportowych. Przez cały rok możemy spodziewać się masy różnych ciekawych widowisk.

Rodziny z dziećmi (i nie tylko) z pewnością skorzystają z największego europejskiego aquaparku, który znajduje się na Słowacji. Po wycieczce warto wrócić do Piwnicznej na smaczny, regionalny posiłek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>