Schronisko w Muszynie

Schronisko znajdujące się w Muszynie jest otwarte cały rok i nosi nazwę Bacówka nad Wierchomlą. Jest położone na niewielkim wzgórku o wysokości 887 metrów n.p.m. pomiędzy Runkiem a Pustą Wielką. Jak wiadomo, w schroniskach można liczyć na niskie ceny. Noclegi tutaj oferowane są najtańszymi noclegami w Muszynie (spis). W schronisku można wynająć pokoje dwu, trzy i cztero – osobowe. Toalety są udostępnione na parterze. Obok schroniska mieści się rozległa polana, na której jest możliwość rozbicia namiotu i spędzenia wspólnych wieczorów z przyjaciółmi przy żarzącym się ognisku i pysznej kiełbasce. Można również skorzystać z tarasu widokowego, placu zabaw, sauny czy suszarni na pranie.

W odległości kilkunastu metrów od schroniska mieści się drobny, niewielki fiński domek. Ten budynek wynajmowany jest zazwyczaj przez rodziny z dziećmi lub większe grupy, które postanowiły przyjechać na dłuższy okres czasu. Znajdują się tam dwa pomieszczenia, w których są miejsca przeznaczone dla czterech lub sześciu osób. W schronisku oprócz zapewnionej bazy noclegowej, istnieje również możliwość wykupienia posiłków. Oferują tutaj przepyszne śniadania, obiady i kolacje, także mnóstwo przekąsek, deserów, napojów gorących oraz zimnych. Najbardziej popularne są następujące dania: jajecznica z rydzami, pierogi z grzybami, jagodami, owczymi serami, kugiel z gulaszem, grillowane sery, jak również przepyszne koktajle z leśnych owoców. Natomiast specjalnością szefa kuchni jest szarlotka na ciepło z lodami jagodowymi, herbata korzenna, nalewki domowe, czy herbata ze śliwowicą nazywana góralską.

Aby dotrzeć do schroniska najlepiej kierować się na szczyt o nazwie Szczawnik. Można podjechać na koniec miasta autem lub komunikacją miejską po czym przejść drogą prowadzącą przez lasy i polany przez około sześć kilometrów. Dojść do schroniska można także inną drogą, kierując się od strony Wierchomli, szlakiem oznakowanym kolorem czarnym lub dróżką prowadzącą przez las, rozpoczynając swoją podróż od hotelu Wierchomla. Hotel ten ma bogate zaplecze bazy noclegowej, salę bawialną dla dzieci, restaurację, kręgielnię, siłownię, saunę i wiele innych wspaniałych atrakcji, które umilają turystom wypoczynek w tym miejscu. Nie zabrakło tam także przepięknego otoczenia z oświetlonymi alejkami, wygodnego darmowego parkingu czy też boisk do gry w piłkę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>