Sarbinowo dla rodziny

Sarbinowo jest małą wsią w północno-zachodniej Polsce, położoną w województwie zachodniopomorskim w odległości 7 km na zachód od Mielna. Miejscowość ta liczyła sobie w 2006 roku 556 osób o stałym zameldowaniu. Sarbinowo cieszy się dużą popularnością jako miejsce idealne na wyjazd rodzinny nad morze, głównie ze względu na spokój, który tam panuje i na możliwości miłego spędzania czasu.

Sarbinowo jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu przez rodziny z dziećmi, ponieważ jest spokojnym miejscem w porównaniu z innymi kurortami. Każdy może cieszyć się tutejszą promenadą nadmorską, która ciągnie się wzdłuż kąpieliska i ma długość około 100 metrów. Dzięki obecności promenady osoby, które tutaj przyjadą mogą bez problemu wyjść na plażę nawet z wózkiem. Sarbinowo nie zawsze leżało bezpośrednio przy morzu. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości rybackiej pojawiły się już w 1300 roku, a z zachowanych dokumentów wynika, że miejscowość znajdowała się wtedy około 1.5 km od brzegu morza.

Przez bardzo wiele lat działalności morza, brzeg ulegał erozji o około 2.5 m rocznie co sprawiło, że w 1910 roku istniało realne zagrożenie zalania miejscowości. Władze, które wtedy sprawowały pieczę nad miastem postanowiły wznieść zaporę betonowo-kamienną, która ochroniła brzeg w części miasta przed dalszą erozją. Miejsce to jest urokliwe również ze względu na występujące tutaj zabytki, które dla fanów historii będą nie lada gratką.

W chwili obecnej solidny nocleg w Sarbinowie może kosztować nawet od 20 zł. Ceny noclegów w tym małym miasteczku nie są duże, a miejsce to daje nam bardzo przyjazny klimat do spędzenia wakacji. Za kwotę nie przekraczającą 60 zł możemy wynająć pokój z widokiem na morze co jest spełnieniem marzeń części z nas o idealnych wakacjach. Wybierając się na wakacje powinniśmy pamiętać o konieczności zarezerwowania pokoju dzięki czemu będziemy mieli pewność, że podczas przyjazdu będzie on dla nas udostępniony, a my nie będziemy musieli się niczym denerwować. Podczas wizyty na plaży musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa bez względu na to, jak dobrze czujemy się w wodzie czy podczas opalania. Warto zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych dzieci.

One thought on “Sarbinowo dla rodziny

  1. Ja byłam w zeszłym roku z mężem i moją trójką i bawiliśmy się rzeczywiście świetnie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>