Przyrodnicza wycieczka po Łagowie

Będąc w miejscowości Łagów, warto odwiedzić Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy, na którego terenie znajduje się kilka rezerwatów. Rezerwat przyrody Buczyna Łagowska, w którym przedmiotem ochrony jest zachowanie ze względów dydaktycznych, naukowych i krajobrazowych fragmentu lasu bukowego na krańcu jego naturalnego zasięgu, z domieszką innych gatunków drzew. Rezerwat przyrody Nad Jeziorem Trześniowskim położony jest na zachodnim brzegu jeziora Trześniowskiego. Chroni głównie las bukowy naturalnego pochodzenia, jednak można tu również zobaczyć polodowcową rzeźbę terenu – głębokie rozcięcia erozyjne i brzegi rynny.

Przez rezerwat prowadzi ścieżka przyrodniczo-historyczna pod nazwą „Sokola Góra” [https://pl.wikipedia.org/wiki/Sokola_G%C3%B3ra_(powiat_radomszcza%C5%84ski)]. Rosnący tu las bukowy zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jego wiek dochodzi do około 130 lat. Występują tu zarówna lasy złożone wyłącznie z buka zwyczajnego, jak i lasy mieszane z domieszką takich drzew jak sosna zwyczajna, dąb bezszypułkowy czy wielu innych. Jest tutaj wiele gatunków rzadkich oraz podlegających ochronie: paprotka zwyczajna, kalina koralowa, kruszyna pospolita i inne. Fauna jest natomiast stosunkowo uboga. Występują tu jednak między innymi takie gatunki jak: żaba trawna, ryjówka aksamitna, jeleń, dzik ryś czy zając.

Zostając tam na dłużej, warto skorzystać z bazy noclegowej [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lagow,0.html] Przykładem obiektu, w którym można spędzić noc jest Willa Bohema. Jest ona zlokalizowana w miejscowości Łagów przy ulicy Wiśniowej 12. Obiekt oferuje swoim gościom 20 miejsc noclegowych. Willa Bohema posiada 4 apartamenty oraz 2 pokoje dwuosobowe. Oferowane przez obiekt pokoje wyposażone są w czajnik bezprzewodowy oraz naczynia i lodówkę. Na terenie, na którym został zlokalizowany obiekt, znajduje się parking oraz garaż z miejscem na jeden samochód. Ponadto w willi znajdziemy ogród i altanę. Istnieje także możliwość zorganizowania grilla.

Innym miejscem, w którym można się zatrzymać, jest Wypoczynek U Ani. Obiekt ten jest usytuowany w Łagowie przy ulicy o nazwie Kolonia 10. Wypoczynek oferuje swoim gościom 8 dwuosobowych pokoi. Wszystkie wyposażone są w eleganckie łazienki. Ponadto w każdym pokoju znajdziemy duże łóżko, szafę, stolik oraz telewizor. W skład apartamentu wchodzą 2 pokoje dwuosobowe oraz salonik i łazienka. Goście mają do dyspozycji kuchnie z pełnym wyposażeniem oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu.

One thought on “Przyrodnicza wycieczka po Łagowie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>