Port z widokiem na horyzont – Kołobrzeg

Szukając miejsca nad morzem na wypoczynek, gdy nie chcemy ograniczać się tylko do plaży, ale wybrać miejsce, w którym znajdziemy coś dla ducha i coś dla ciała warto zastanowić się, czy wybór nasz nie powinien dotyczyć miejsca popularnego, znanego i będącego największym uzdrowiskiem nad Bałtykiem, a mowa oczywiście jest o Kołobrzegu. Oprócz pięknej plaży, parku zdrojowego, zabytków i starówki – miasto to ma wiele atrakcji, a baza noclegowa (noclegi Kołobrzeg) jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie tutaj miejsce idealne, by nie tylko w okresie lata, ale przez cały rok nabrać siły i miło spędzić czas.

Miasto i noclegi to nie tylko to, co stanowi podstawę pobytu, to także różnorodność imprez kulturalnych i atrakcji, które czekają o każdej porze roku na przybywających do uzdrowiska kuracjuszy, wczasowiczów i turystów. Spośród innych miast nadmorskich Kołobrzeg wyróżnia przede wszystkim przyroda, miasto często nazywane bywa oazą wypoczynku, a Park Zdrojowy w uzupełnieniu nadmorskiej promenady przebiegającej obok, to atrakcja dla osób, które lubią spacerować wzdłuż wybrzeża. Piękna, prawie 11 kilometrowa plaża kołobrzeska, prowadząca wzdłuż wydm to miejsce, które pozwala wypocząć.
Kołobrzeg jest wspaniałym mastek wypoczynkowym. Jeśli jednak chcielibyście wypocząć w bardziej kameralnych warunkach, powinniście przypomnieć sobie nasz wpis dotyczący Kątów Rybackich (info Kąty Rybackie).

Kołobrzeg to miasto, które związane było z biskupstwem, historia miasta ma ponad tysiąc lat. To tutaj znajduje się największa w Polsce halowa świątynia, 5-nawowa – bazylika konkatedralna – kolegiata Wniebowzięcia NMP. Na przeciwko świątyni są inne zabytki: Ratusz, Starówka i okoliczne kamieniczki. Polecamy każdemu by zobaczyć Wyspę Solną, Port Jachtowy, Kanał Drzewny, który skrywa w sobie reduty Morast i Solną, pozostałości dawnej twierdzy. Kamienny szaniec, to umocnienia forteczne, z ubiegłego wieku, które znajdziemy najbliżej morza, przy promenadzie.

Gdy jesteśmy przy morzu nie zapomnijmy o Latarni Morskiej (info Latarnia), ta obecna wybudowana została po wojnie. Udostępniona do zwiedzania, warto na nią się wybrać i z tarasu zobaczyć piękną panoramę na plażę, port i miasto. Kołobrzeg to także port, statki i rejsy turystyczne w morze, atrakcją są wyprawy katamaranem na duńską wyspę Bornholm. Pobyt w Kołobrzegu to także możliwość uprawiania sportów jeździeckich, rekreacji konnej czy hipoterapii, bowiem w okolicy znajduje się kilka stadnin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>