Pobierowo oazą spokoju

Pobierowo to mała nadmorska miejscowość, położona w północno – zachodniej części Polski. Ten niewielki kurort posiada nieco ponad tysiąc mieszkańców stałych, a jego cechą charakterystyczną jest długa na cztery kilometry ulica Grunwaldzka, biegnąca wzdłuż całej miejscowości i łącząca wszystkie jej strategiczne punkty. 

Decydując się na spędzenie wakacji w Pobierowie należy zadbać o odpowiednio szybkie zarezerwowanie miejsca, najlepiej korzystając z pomocy w wyszukaniu noclegu: [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,pobierowo,0.html] gdyż te znikają jak świeże bułeczki i w środku sezonu raczej już nie możemy liczyć na wymarzony pokój. Na wczasowiczów czekają domki malowniczo położone wśród drzew sosnowych, przy linii brzegowej, co jest naprawdę wspaniałe, a ceny wahające się już od 20 złotych za dobę do 150 złotych, nie odstraszają, wręcz przeciwnie, są jednymi z najniższych na polskim wybrzeżu. Pamiętajmy więc aby swoje wymarzone wakacje planować z wyprzedzeniem, a wtedy już nic nas nie zaskoczy. 

W niewielkiej odległości od Pobierowa znajdują się Międzyzdroje, jednak mniejsze Pobierowo zapewni nam zdecydowanie spokojniejsze chwile relaksu nad polskim morzem, choć dla spragnionych szaleństw, również znajdzie się rozrywka na wodzie czy na plaży. Liczne wypożyczalnie sprzętu umożliwią naukę wielu wodnych sportów, a profesjonalni instruktorzy zapewnią stu procentowe bezpieczeństwo, nawet tym najmłodszym.

Istotną informacją jest fakt, że niewielka odległość od innych małych kurortów umożliwia nam rowerowe wycieczki po okolicy, a lasy sosnowe sprzyjają spacerom wśród zieleni i szumu morza. W ten sposób można nie tylko poprawić swoją kondycję oraz samopoczucie, ale też podziwiać różnorodność flory, której w tym miejscu wybrzeża jest ponad 115 gatunków samych drzew oraz niezliczona ilość gatunków innej roślinności. Amatorom przyrody z całą pewnością spodoba się fakt, że sosny tu występujące to nie tylko ograniczony płotem las, ale roślinność występująca w każdym miejscu, tak więc widok z okna to przede wszystkim morze i zieleń. 

Takie połączenie natury przyciąga do siebie zwłaszcza tych szukających spokoju, relaksu i aktywnego wypoczynku zarazem. Jest to dobre miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Przewodnik też może się tu przydać bowiem natura to nie wszystko co oferuje kurort, jednak nie sposób opisać wszystkiego, najlepiej sprawdzić samemu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>