Osada rybacka i jej uroki: Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to jednak z miejscowości leżących na Mierzei Wiślanej. Niegdyś była to typowa osada rybacka, dziś jest to miejsce, które chętnie odwiedzają osoby, chcące spędzić urlop w urokliwym miejscu. Podczas pobytu w Kątach Rybackich na nudę nie będą narzekać amatorzy sportów wodnych, ale także turyści preferujący odpoczynek na łonie natury. Jak można spędzić czas w tej miejscowości?

Nietrudno się domyślić, że miejscem najchętniej odwiedzanym przez turystów jest plaża. Jest ona wyjątkowa – szeroka, piaszczysta, ale przede wszystkim nie tak zatłoczona jak w przypadku dużych i najbardziej popularnych nadmorskich kurortów, dzięki czemu podczas pobytu na plaży można wypocząć w ciszy i spokoju. Poza wygrzewaniem się na słońcu i kąpielami morskimi na wczasowiczów czeka także inna atrakcja, którą jest miejscowa przystań rybacka. To miejsce, z którego codziennie wypływają rybacy, by po pracy z powrotem zacumować tam swoje kolorowe łodzie. Wielu turystów specjalnie wybiera się na spacer do przystani, by móc z bliska przyjrzeć się sprzętowi rybackiemu.

Czas spędzony w Kątach Rybackich warto poświęcić jednak nie tylko na spacery po plaży, lecz także po samym miasteczku, gdyż na miejscu nie brakuje obiektów, które są warto uwagi. Należą do nich między innymi domy, które zostały wybudowane na początku XX wieku, uwagę przyciąga także miejscowa świątynia. Kościół św. Marka Ewangelisty powstał w latach 90. XX wieku. Uwagę przykuwa jego bryła, która doskonale komponuje się z zabudową miejscowości. Warto zobaczyć również wnętrze świątyni, ponieważ część jej wystroju została stworzona w stylu marynistycznym, między innymi mównica z kołem sterowniczym.

Jak wiadomo Kąty Rybackie mają dostęp nie tylko do morza, ale także do Zalewu Wiślanego, co daje duże możliwości amatorom wodnych sportów (można tam pływać żaglówką lub zacząć przygodę z windsurfingiem).

Kąty Rybackie są jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości ma Mierzei Wiślanej, dlatego też baza noclegowa [szczegóły: meteor-turystyka.pl/noclegi,katy-rybackie,0.html] tego miejsca jest dosyć duża. W czasie urlopu spędzanego w tym miejscu można zatrzymać się w ośrodku wczasowym, domku letniskowym czy pensjonacie, nie brakuje także ofert od osób wynajmujących pokoje w domach prywatnych (oferty najłatwiej znaleźć używając frazy noclegi Kąty Rybackie).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>