Niezwykłe miejsca w Lwówku Śląskim

Dolny Śląsk wciąż jeszcze odkrywa przed nami swoje tajemnice pokazując wciąż to nowe skarby turystyki. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów naszego kraju. Warto jednak pamiętać, że obok popularnego i urokliwego Wrocławia, Dolny Śląsk ma do zaoferowania o wiele więcej. Nie sposób nie przypomnieć tu o opisywanym przez nas Wałbrzychu (http://mszw-brzesko.edu.pl/przyjedz-zobacz-nie-pozalujesz-walbrzych-485/), do którego koniecznie trzeba zajrzeć. Ciekawe są także nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka małe miejscowości, a wystarczy nieco zjechać z głównych dróg i dojechać na przykład do Lwówka Śląskiego. Lwówek Śląski, ale gdzie to jest? Jednym z najpiękniejszych rejonów nie tylko Dolnego Śląska, ale całej Polski jest obszar gór Izerskich oraz pogórza Kaczawskiego. Dzięki inwestycjom, jakie zostały poczynione w rozwój infrastruktury na tych terenach turyści na nowo mogą korzystać z uroków tych terenów. Dokładnie tutaj, na granicy pomiędzy tymi dwoma krainami położony jest Lwówek Śląski. W połowie drogi pomiędzy Bolesławcem, a Jelenią Górą (https://www.google.pl/maps?q=jelenia,gora).

Jest to nie tylko dogodna lokalizacja do tego, by stąd wyruszać na zwiedzanie okolicy, ale także poznać miasto samo w sobie. Baza noclegowa Lwówka Śląskiego ulega stałej poprawie (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lwowek-slaski,0.html). Już dzisiaj można tu korzystać zarówno z tradycyjnych, prywatnych kwater, jak i wygodnych i nowoczesnych hoteli czy ośrodków wypoczynkowych. Obok niewątpliwej atrakcji, jaką jest samo miasto, Lwówek Śląski pozwala na to, by wykorzystać najpiękniejszy odcinek rzeki Bóbr. To właśnie pomiędzy Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim znajduje się wyjątkowo malownicza część tej rzeki, po której można spływać przy użyciu pontonów lub kajaków. Obok możliwości korzystania z piękna przyrody, warto zwrócić uwagę na zabytki Lwówka Śląskiego. Jest to bowiem jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku, które może pochwalić się najstarszym w Polsce browarem, który nie tylko wciąż funkcjonuje, ale także prowadzi muzeum browarnictwa. Idealnym uzupełnieniem poznawania smaku lwóweckiego piwa będzie podziwianie ratusza tego miasta. Jet to bowiem wyjątkowy zabytek, który swoją urodą niczym nie ustępuje temu bardziej znanemu, położonemu we Wrocławiu. Lwówek Śląski, jako jedno z nielicznych miast może poszczycić się pełnym, zamkniętym pierścieniem murów obronnych, które przetrwały liczne bitwy i oblężenia.

One thought on “Niezwykłe miejsca w Lwówku Śląskim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>