Mrągowo – Imprezy Cykliczne

Mrągowo jest miastem festiwali, każdego roku właśnie w tym celu zjeżdżają tutaj tysiące turystów z całej Polski i nie tylko. Największa odbywającą się tutaj imprezą jest coroczny Piknik Country. Odbywa się on rokrocznie aż od lat osiemdziesiątych, a na tę chwilę stanowi wydarzenie kulturalne nie tylko na skalę krajową, ale już europejską. Miłośnicy tego typu muzyki zjeżdżają tutaj, aby jej posłuchać, ale nie tylko. Festiwalowi towarzyszą pokazy strojów oraz różnorodne występy nawiązujące do kultury kowbojskiej. Impreza odbywa się w malowniczym, położonym nad jeziorem Czos amfiteatrze, a jej hymnem jest dobrze znana każdemu piosenka, głosząca, iż wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa. Jest to zatem największych z odbywających się w okolicy festiwali, ale nie jedyny. Na czas trwania imprezy warto zapewnić sobie nocleg, by po udanej zabawie wypocząć i następnego dnia wyruszyć w dalszą drogę.

W Mrągowie również odbywa się w niedawno przebudowanym, pięknym amfiteatrze, znany w całej Polsce Festiwal Kultury Kresowej. Ten organizowany corocznie już od roku 1995 festiwal pozwala się wykazać zespołom muzyczny z Polski, ale i Litwy, Ukrainy czy Łotwy, ale nie na muzyce festiwal się kończy. Towarzyszą mu bowiem wszelkiego rodzaju występy artystyczne nawiązujące do kultury kresowej, wystawy rękodzielnictwa, wystawy historyczne etc. Kolejnym bardzo głośnym wydarzeniem odbywającym się w Mrągowie jest Mazurska Noc Kabaretowa. Ona również odbywa się w tutejszym Amfiteatrze, a w czasie jej trwania miłośnicy tego typu rozrywki mogą podziwiać najlepsze polskie kabarety.

Poza wyżej wymienionymi imprezami cyklicznymi, w Mrągowie odbywa się jeszcze kilka innych, może nie tak głośnych, ale na pewno wartych uczestniczenia w nich. Są to między innymi Dni Mrągowa, Akcje – Wakacje, Festiwal Golonki, czy chociażby Wieczór Cygański. W Mrągowie wszelkiego rodzaju imprezy odbywają się praktycznie nieprzerwanie przez cały sezon letni. Ponieważ wszystkie te festiwale trwają z reguły kilka dni, miasto musiało się przygotować na przyjęcie sporych grup gości. Stąd też tak dobrze zorganizowana baza noclegowa. Przyjezdni bowiem mają różne potrzeby i różne możliwości, stąd konieczne było dostosowanie tejże bazy do potrzeb każdego z nich. Nietrudno tutaj na tę chwilę o wszelkiego rodzaju różnorodne noclegi. Mrągowo bowiem ceni sobie turystów zdając sobie sprawę, iż stanowią oni sporą część całorocznych zysków miasta.

One thought on “Mrągowo – Imprezy Cykliczne

  1. Kocham kabarety w Mrągowie!!! Byłem i będę jeździł co roku – telewizja to nie to samo co występ na żywo. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>