Częstochowa – słynna góra cudów

Jeżeli uwielbiasz spacerować, zwiedzać, poznawać nowych ludzi idealnym miejscem na to będzie właśnie Częstochowa. To miejsce, które przyciąga rocznie miliony turystów nie tylko z Polski lecz także z całego świata. Przyjeżdżający tutaj wczasowicze kochają tą miejscowość ze względu na jej niezwykłe walory turystyczne i budowle, które przetrwały do dziś i zachwycają nas swoim pięknem i kunsztem wykonawczym. Częstochowa w najżywszej mierze słynie z Jasnej Góry. Jest to miejsce niezwykłe, pełne cudów. Jest to zabytkowe Sanktuarium i Klasztor Paulinów, którzy są gospodarzami tego miejsca od początku jego istnienia. Szacuje się, że klasztor powstał w XIV w. i został podarowany Paulinom przez księcia Władysława Opolczyka. Najcenniejszym miejscem dla chrześcijan jest Kaplica Matki Bożej, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to niezwykłe, ponieważ miało tam miejsce wiele potwierdzonych cudów.

Zwiedzając tak duże miasto warto zatrzymać się przy Rezerwacie Archeologicznym. Znajduje się tam bowiem muzeum, w którym możemy obejrzeć cmentarzysko kultury łużyckiej. Częstochowa to miejscowość, która jest świetną atrakcją dla ludzi aktywnych. Znajdziemy tutaj wiele szlaków, gdzie możemy podziwiać piękno natury. Głównymi szlakami są: Szlak Orlich Gniazd, Walk 7 Dywizji Piechoty, Zabytków Techniki Województwa Śląskiego jak również Szlak Jury Wieluńskiej. Bardzo ciekawą atrakcją, jest Muzeum Produkcji Zapałek. Jest to galeria, w której możemy podejrzeć jak produkowano zapałki oraz jak wykorzystywano technikę, która była popularna z trzeciej dekady XX w.

Częstochowa to miasto, w którym prężnie odbywają się liczne konkursy i festiwale. Gwiazdy przyjeżdżają z całej Polski i świata, żeby zagrać w tym wyjątkowym miejscu. Najważniejszymi, które odbywają się tutaj są: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, Jazz Spring Częstochowa, ReggaeON i wiele wiele innych. To, co wyróżnia miasto to bardzo szeroka oferta bazy noclegowej. Aglomeracja zadbała o to, by turyści przyjeżdżający tutaj mieli bezpieczne miejsce na odpoczynek w rozsądnej cenie (porównaj oferty w serwisach Meteora). Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Warto pamiętać, aby wcześniej zarezerwować swoje miejsce na noclegi. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>